“Освітяни. Канікули в окупації”: фільм про педагогів Київщини

У фільмі зображені заклади освіти Гостомеля, Ірпеня, Бучі та Ворзеля, які готуються до нового навчального року після майже місячної окупації. Стрічка демонструє, що навіть під обстрілами, ворожим контролем і постійною загрозою життю вчителі не впадали у відчай.

У стрічці розказані історії дев’ятьох освітян із закладів освіти в найбільш постраждалих містах Київської області. Зокрема, це Бучанський ліцей №5 (вчителька Тетяна Рибакова та директор Михайло Наконечний), Ворзельський заклад дошкільної освіти комбінованого типу № 12 «Ластівка» (вихователька Раїса Лінчук та директорка Ірина Яригіна), Ірпінський ліцей № 3 (директор Станіслав Федоров та заступник директора Сергій Дідусь) та ліцей № 1 Гостомеля (вчителька Наталія Прокопенко, кухарка Віра Зеленська та директор Володимир Захлюпаний).

Зйомки відбувалися у травні-червні на території цих громад. “Цього літа нам вдалося зафільмувати унікальний для Київщини момент – коли в зруйнованих та сплюндрованих росіянами школах освітяни почали готуватися до нового навчального року. Цей фільм дозволить глядачеві помандрувати фронтовими околицями столиці від Ворзеля до Гостомеля і познайомить з унікальною долею кожного міста та неймовірними історіями людей, які в критичний момент не здалися. Неймовірна музика Дмитра Данова ще й додає цій подорожі нового маршруту – всередину себе”, – розповідає режисер Костянтин Кляцкін.

Освітяни поділилися зі знімальною групою важкими спогадами про виживання в окупації, спротив, спроби зберегти свої школи та садочки від мародерства російської армії та руйнувань, злочини рашистів, взаємодопомогу та надію на швидке визволення.

Найбільше на зйомках мені запам’яталися люди, яких ми знімали і які були навколо. Я побачив у них неймовірну силу – коли дивишся на вчителя чи директора школи, котрий посеред руїн далі робить свою роботу, не зважаючи ні на що, – це вражає. Як на мене, головна ідея фільму – це надія, яка залишається й має залишатися в українцях, попри все, що з нами відбувається, – ділиться Денис Токарев, продюсер та оператор фільму.

Фільм створено за підтримки швейцарсько-українського проєкту DecideUA, що впроваджується в Україні ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education у партнерстві з Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольством Швейцарії в Україні.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

94 переглядів

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: