ОСВІТЯНИ ГЛИБОЧЧИНИ: “ТРИМАЄМО СТРІЙ! ВІРИМО В БОГА, УКРАЇНСЬКУ АРМІЮ, ВІРИМО В УКРАЇНУ!”

Освітній процес у школах триває дистанційно. Майже трирічний карантин, а тепер – ще й  війна   не пускають учнів за парти. І хоча в школах не чути дзвінків і дитячого гамору, освітяни активно працюють у двох основних напрямках: уроки онлайн та волонтерство.

Заклади  освіти територіальних громад Глибоччини стали домівкою для українців, що тікають від війни. У теплих і затишних стінах Глибоцької гімназії, Волоківського ліцею, Молодійського ліцею, Валякузьминського, Чагорського, Молодійського, Тереблеченського та Луковицького ЗДО, Кам’янських ЗДО №1, №3, Димківського НВК знайшли прихисток сотні людей, що через війну змушені були евакуюватись. Громади забезпечують людей всім необхідним, значну частину  роботи з забезпечення умов для переселенців виконують педагоги- волонтери.

Допомога армії –  нині головний громадянський обов’язок, тож освітяни активні і тут: готують різноманітні  страви для воїнів у Турятському НВК, у Стерченському ЗДО, у Грушівській гімназії, у Луковицькому ОЗЗСО, Сучевенському ліцеї, Корчівецькому та Сучевенському ЗДО.

У Чагорському, Кам`янському, Старововчинецькому ліцеях розгорнуто цілі волонтерські хаби: плетуть сітки, шиють балаклави, збирають, сортують допомогу, відправляють вантажі в міста, що постраждали. Плетуть маскувальні сітки педагоги Черепковецького ОЗЗСО, ЗДО, Новововчинецького ЗДО, Корчівецького ліцею.

З перших днів війни у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників  вчителі організували роботу трьох майстерень: швейної, в якій вчителі Глибоцького ліцею та Глибоцької гімназії шиють щодня після уроків необхідні солдатам речі: балаклави, бафи, туристичні килимки, підсумки, плащ-палатки. Інша вчительська майстерня спеціалізується на плетінні особливого спорядження – “кікімор”. Спільна учнівсько-вчительська майстерня плете маскувальні сітки. До цих імпровізованих майстерень долучаються і гості Буковини, переселенці з районів України, де тривають бої з російським агресором. Інфомедіацентр нашого ЦПРПП став пунктом психологічної підтримки і допомоги. Діяльність пункту забезпечують психологи з Карапчівського ліцею, Черепковецького ОЗЗСО, Михайлівської гімназії,  Глибоцького ліцею та Глибоцького ЗДО “Сонечко”. Фахівці ЦПРПП забезпечують організацію різноманітних заходів та активностей для дітей -переселенців. Окрім роботи, появу якої спричинила війна з росією, фахівці ЦПРПП проводять онлайн-заняття з професійного розвитку педагогів, забезпечуючи їх підвищення кваліфікації, здійснюють координацію професійних спільнот вчителів.

Заклади позашкільної освіти Глибоччини також у вирі волонтерства. У Центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді формують аптечки для воїнів, співпрацюють з волонтерами з різних країн, а також  налагодили пошиття розгрузок – плитконосок, військового спорядження, яке має великий попит серед наших воїнів. У Будинку творчості дітей та юнацтва працює гуманітарний центр з одягом, взуттям, постільною білизною. Щодня десятки людей отримують необхідні речі. Їх сортують та видають тим, хто потребує, педагоги БТДЮ. ДЮСШ організовує дитячі спортивні заходи.

Вагомою є і фінансова допомога армії від освітян: хтось робить особисті посильні внески, хтось всім колективом  перераховує одно-дводенний заробіток, педагоги Глибоцької ТГ виділили 50 тисяч гривень своїх профспілкових внесків на придбання першого автомобіля на фронт. Всі заклади освіти активно долучились до збору гуманітарної допомоги (продуктів, ліків, одягу, постільної білизни, ковдр, рушників, засобів гігієни). І педагоги, і батьки, і учні, і персонал в перші ж дні війни забезпечували всім необхідним перших переселенців, активно волонтерили у пунктах допомоги.

Вчителі проводять онлайн-уроки, до яких долучаються і діти – переселенці, педагоги  спілкуються з батьками, відвідують онлайн – вебінари з професійного розвитку, які організовує ЦПРПП. В закладах освіти проводяться педради, адже необхідно забезпечити організацію освітнього процесу в умовах війни, чітко спланувати заходи на завершення навчального року, замовити документи для випускників, зорієнтувати участь 11- класників у ЗНО. Паралельно педагоги шиють, в`яжуть, плетуть, печуть, варять, консервують, моляться, а ще   пишаються своїми учнями-випускниками, що стали до лав ЗСУ і боронять мир і незалежність України у війні з російськими окупантами.

Волонтерство та педагогічна діяльність тісно переплітаються в строкату, емоційно насичену та непросту канву сьогодення вчительства Глибоччини. Освітяни тримають стрій, вірять в Бога, Збройні Сили України, вірять в Україну та Перемогу.

 

Олеся Намака, директор центру професійного розвитку педагогічних працівників закладів освіти територіальних громад Глибоччини.

501 переглядів

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: